10. rocznica zniknięcia twórcy Bitcoin

10 lat temu anonimowy twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, był ostatnio aktywny w Internecie. Nikt nie wie, co robił od tamtej pory.

12 grudnia 2010 roku anonimowy twórca Bitcoin opublikował ostatni raz na forum BitcoinTalk.

Od tamtej pory nikt go nie widział ani nie słyszał

Istnieje wiele powodów, dla których twórca Bitcoina chciałby pozostać anonimowy.

10 lat temu anonimowy twórca Bitcoin był po raz ostatni aktywny na forum Bitcoin . Od tamtej pory nikt o nim nie słyszał.

Satoshi Nakamoto (który może być mężczyzną, kobietą lub grupą ludzi – nikt tak naprawdę nie wie) napisał ostatni post 12 grudnia 2010 r., Zanim wylogował się następnego dnia, aby nigdy nie wracać do świata online.

Pete Rizzo, redaktor serwisu internetowego giełdy kryptowalut Kraken , dokonał tego na Twitterze w sobotę. „10 lat temu Satoshi opublikował swój ostatni post na forum BitcoinTalk” – napisał.

Ostatni post Nakamoto z 12 grudnia dotyczył zapobiegania atakom typu Denial-of-Server (DoS) na sieć Bitcoin

10 lat później cena Bitcoina osiągnęła nowe szczyty – po części dzięki inwestycjom inwestorów instytucjonalnych i aprobacie znanych firm . Ale faceta stojącego za tą technologią nie ma nigdzie.

Twórca największej kryptowaluty na świecie zawsze był anonimowy i choć przez lata powstawało wiele teorii na temat tego, kim mógłby być, jego tożsamość i miejsce pobytu są nadal nieznane.

Comments are disabled